2021 RESULTS

TOP TEN OPEN DIVISION

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

LAST

NAME

Epstein

Geyer

Koschara

Thomas

Beam

Yost

Steffan

Holzhauer

Quarles

Heller

FISHY

Buss

Moran

Radochonski

Beam

Holzhauer

Nelson

Quarles

Parkinson 

Madden

Ripka

Hartlauer

Kline

Patterson

Secino

Barry

Agnew

Hughes

Kane

Mercer

Silvestro

Eivers

Michelsen

Ehrman

Prisco

Ziegler

Schreiber

Stubbs

Harvey

Wilson

Mohn

Katers

Serzan 

FIRST NAME

Arnie

Jerry

David

Robert

David

Ralph

Robert

Ken

David

Tom

PEOPLE

Steve

Mike

Frank

Gayle

Hilda

Wyatt

Kyra

Vince

Doug

Kerri

Wally

Steve

Marvin

David

Scott

Bill

John

Mark

Matt

James

Bob

Paul

Steve

Michael

Rick

Preston

John

Ben

Mike

Oscar

Amber

Jeff

YTD

29

16

15

14

13

12

10

9

8

7

 

 

 

5

4

4

4  

3

2

2

2

2

2

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

226 FISH RELEASED

42 MEMBERS AND  22 GUESTS RELEASED FISH

 

 10 EX-ROOKIES

JERRY GEYER CAPTAIN'S AWARD​

Ralph Yost   8 Anglers

STEVE SMITH AWARD

Wyatt Nelson

HAPPY WALLIS AWARD

Amber Katers

LADIES DIVISION

1.  Gayle Beam       4

2. Hilda Holzhauer 3

3. Kyra Quarles       3

JUNIOR ANGLER

Wyatt Nelson 3

ROOKIE OF THE YEAR

No Award for 2021

SPORTSMAN OF THE YEAR

FIRST FISH OF THE SEASON

Bob Thomas 3/1/21

LAST FISH OF SEASON

Jerry Geyer 9/28/21

CAPTAIN BOB LOCKER MASTER TARPON ANGLER PROGRAM 2021 ACCOMPLISHMENT

5 FISH LEVEL 

Mike Wilson  8.24.21

Frank Radochonski 9.24.21       

Gayle Beam  9.25.21

10 FISH LEVEL

David Quarles   4/22/21

Tom Heller 5.23.21

EX-ROOKIES

Malia Moran   4.16.21​

John Hughes  4.22.21​

Mark Kane  4.24.21

​Steve Kline  4.26.21​

Kerri Ripka  4.26.21​

Paul Michelsen   5.5.21​

Steve Ehrman  5.23.21​

John Stubbs  8.7.21​

Ben Harvey  8.13.21​

Amber Katers 8.31.21

Hunts

 

FIRST HUNT RESULTS

First Fish  Doug Madden

Last Fish Dave Koschara

 ROOKIE HUNT

No Fish Released


SECOND HUNT RESULTS

First Fish Matt Mercer

Last Fish Ralph Yost


LADIES HUNT RESULTS 

Gayle Beam  only Fish


SHOOTOUT RESULTS

CCTHC 7

FMBC 1


THIRD (2-DAY) HUNT RESULTS

First Fish Jerry Geyer

Last Fish David Quarles


FOURTH HUNT

Arnie Epstein only Fish


FIFTH HUNT (2 - DAY) RESULTS

Arnie Epstein First, Last, Most Fish 

​​
SIXTH HUNT 

David Beam only Fish


SEVENTH HUNT RESULTS

Gayle Beam First Fish

David Beam Last fish

CAPTAIN'S POINTS

(1 point for each different angler releasing a fish on the Captains boat, including the Captain)

CAPTAIN

Jerry Geyer*

Ralph Yost

Dave Koschara

David Beam

David Quarles

Arnie Epstein

Steve Buss

Rob Steffan

David Holzhauer

Frank Radochonski

Tom Heller

Mike Moran

Marvin Patterson

Doug Madden

Wally Hartlauer

Mike Prisco

Scott Barry

* Not Award Eligible

POINTS

POINTS

10

8

6

5

5

5

4

4

4

2

2

2

2

2

2

2

2