2020 RESULTS

263 FISH RELEASED

48 MEMBERS AND 12 GUESTS RELEASED FISH

 

 12 EX-ROOKIES

TOP TEN OPEN DIVISION

1.  Jerry

2.  Ralph

3.  Ken

4.  David

5.  David

6.  Vince

7.  Rob

8.  Marvin

9.  David

10. Robert

Geyer

Yost

Holzhauer

Beam

Koschara

Parkinson

Steffan

Patterson

Quarles

Thomas

48

34

16

16

14

13

9

9

7

6

LADIES DIVISION

1.  Judy          Barry        4

2.  Gladys     Callahan   4

3.  Melinda   Agnew       1

JUNIOR ANGLER

Preston   Schreiber     2

JERRY GEYER CAPTAIN'S AWARD

Ralph Yost   11 Anglers

HAPPY WALLIS AWARD

Melinda Agnew

STEVE SMITH AWARD

Preston Schreiber

ROOKIE OF THE YEAR

SPORTSMAN OF THE YEAR

FISHY PEOPLE

Mike

Tom

Bill

Judy

Gladys

Wally

Arnie

Bob

Nate

David

Ron

Alessandro

Richard

John

Preston

Rick

Steve

Hassan

Doug

Oscar

Dimitri

Jeff

Mike

Jim

Matt

Michael

Melinda

Bill

Sandy

Don

Jim

Chip

Frank

Ron

Kyra

Mike

Mark

Gayle

Jeff

Moran

Heller

Agnew

Barry

Callahan

Hartlauer

Epstein

Angermeier

Draulans

Secino

Smits

Secino

Masef

Mester

Schreiber

Ziegler

Buss

Vanaki

Madden

Mohn

Draulans

Bachman

Wilson

Silvestro

Mercer

Prisco

Agnew

Adams

Adams

Badzinski

Fey

Moore

Radochonski

Callahan

Quarles

Rexon

Hedrick

Beam

Serzan

6

6

4

4

4

3

3

3

2

2

2

2

2

2

2

2

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

FIRST FISH OF THE SEASON

Steve Buss 3.11.20

LAST FISH OF SEASON

Jerry Geyer

9.30.20

CAPTAIN BOB LOCKER MASTER TARPON HUNTER PROGRAM
2020    ACHIEVEMENT

 

5 FISH LEVEL:         BOB ANGERMEIER

                                 DAVID QUARLES

                                 TOM HELLER

                                 JUDY BARRY

                                 DAVID SECINO

                                 RON SMITS

                                 JIM SILVESTRO

                                 JIM FEY

 

10 FISH LEVEL        MIKE MORAN

                                 ALESSANDRO SECINO                                               STEVE BUSS
 

 .

25 FISH LEVEL:       ROB STEFFAN

                                 DAVID BEAM

                                 GLADYS CALLAHAN

                                                      

50 FISH LEVEL:       DAVID KOSCHARA

200 FISH LEVEL:       

CAPTAINS POINTS

Ralph

Arnie

David

Ron

Jerry

David

David

David

Tom

Bill

Dimitri

Jim

Marvin

Wally

Rob

Bill

Yost

Epstein

Beam

Smits

Geyer

Quarles

Koschara

Holzhauer

Heller

Agnew

Draulans

Silvestro

Patterson

Hartlauer

Steffan

Adams

11

9

5

5

4

3

3

3

2

2

2

2

2

2

2

2

EX-ROOKIES

Hassan Vanaki

3.15.20

Bill Agnew

3.28.20

Richard Masef

4.8.20

Melinda Agnew

4.18.20

Don Badzinski

6.22.20

Preston Schreiber

7.30.20

Frank Radochonski

8.3.20

Tom Heller

8.7.20

Kyra Quarles

8.8.20

Mark Hedrick

8.16.20

Gayle Beam

8.22.20

Jeff Serzan

8.27.20

FIRST HUNT RESULTS

1st Fish: Oscar Mohn; Last: Dimitri Draulans

Most: Ralph Yost 
 

 ROOKIE HUNT

No Rookie Fish


SECOND HUNT RESULTS

1st Fish: Rob Steffan;  Last, Most Jerry Geyer

LADIES HUNT RESULTS 

No Fish Released

SHOOTOUT RESULTS

Cancelled due to COVID



THIRD (2-DAY) HUNT RESULTS

1st Fish: Sandy Adams;  Last,Most: Ken Holzhauer


FOURTH HUNT

Jerry Geyer Only Fish

 


FIFTH HUNT (2 - DAY) RESULTS

Only Fish: David Beam

JR HUNT

No Fish Released

 

GUEST HUNT

No Fish Released

SIXTH HUNT RESULTS

1st Fish: Gayle Beam; Last: David Beam

MEMORIAL HUNT RESULTS

Only Fish:  David Beam

SEVENTH HUNT RESULTS

Only Fish Jerry Geyer